foto1
Pałac w Kikole
foto1
Skwer w centrum Kikoła
foto1
Bieg Kikolski
foto1
Ścieżki nad jeziorem w Kikole
foto1
Scena nad jeziorem w Kikole
Tel. +48 500 837 986
okgk@kikol.plStrona Urzędu Gminy w Kikole

Strona Urzędu Gminy w Kikole www.kikol.pl

Czytaj Więcej

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół

Czytaj Więcej

Galeria

Zdjęcia z imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury Gminy Kikół

Czytaj Więcej

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Kultury Gminy Kikół

Czytaj Więcej

Klauzula informacyjna RODO

OŚWIADCZENIE w sprawie przetwarzania danych osobowych Facebook OKGK

OŚWIADCZENIE w sprawie przetwarzania danych osobowych Facebook Biblioteka

Raport o stanie zapewniania dostepności podmiotu publicznego OKGK

Pogoda

Zegar

Język Strony

enfrdeitptrues

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

411225103 741225864704733 3257176249018092416 n

Festiwal Smaków Tradycyjnych w Gminie Kikół fot. OKGK

Wczorajsze popołudnie spędziliśmy w Świetlicy Wiejskiej w Grodzeniu, gdzie odbył się Festiwal Smaków Tradycyjnych w ramach którego zorganizowano konkurs kulinarny na potrawy wigilijne.
Organizatorem festiwalu był Ośrodek Kultury Gminy Kikół. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kikół oraz Starosta Lipnowski.
Konkurs miał na celu wyłonienie i promowanie najlepszych potraw i ciast wigilijnych oraz aranżację stołu wigilijnego. Wydarzenie te miało przypomnieć nam o kultywowaniu tradycji bożonarodzeniowych, które zakorzeniono w domostwach ich zwyczaje i obrzędy świąteczne. Ponadto, jednym z głównych celów naszego spotkania było promowanie produktów lokalnych, integrowanie mieszkańców oraz rozwijanie i wspieranie zasobów ludzkich na rzecz rozwoju lokalnego, a także integrowanie i aktywizowanie społeczności lokalnej.
Do konkursu przystąpiło pięć stowarzyszeń z terenu gminy Kikół: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Grodzeniu, Stowarzyszenie „Suminianki” z Sumina, Sołectwo Trutowo, Stowarzyszenie Emerytów Gminy Kikół oraz Stowarzyszenie”Kikolanki” z Kikoła, które miały za zadanie przygotować dwie tradycyjne potrawy wigilijne, ciasto oraz aranżację stołu wigilijnego.
Oceny przygotowanych potraw dokonała komisja konkursowa powołana przez Dyrektora OKGK w składzie: Pani Małgorzata Rzepczyńska – Radna Rady Powiatu Lipnowskiego, Pan Krzysztof Kiełkowski – kelner z Restauracji Przystań w Lubinie oraz Pani Małgorzata Chojnicka – redaktorka Tygodnika Lipnowskiego.
Komisja dokonała wyboru biorąc pod uwagę walory smakowe, estetykę prezentowanych potraw, pracochłonność przygotowanych dań, związek z tradycją i kulturą ziemi dobrzyńskiej.
Na festiwalu można było skosztować barszczu w kilku wersjach, zupę śledziową, grzybową, najróżniejszych śledzi, pierogów z kapustą i grzybami oraz z twarogiem na słodko, kompotu z suszonych owoców. Nie zabrakło ryby po grecku. Wśród ciast królowały oczywiście pierniki, makowce, serniki oraz ciasto ze śliwkami.
Wyłonienie zwycięzców nie było zadaniem prostym, bo zarówno wszystkie potrawy, jak i ciasta były przepyszne. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy.
Nagrody wręczyli: Starosta Lipnowski Pan Krzysztof Baranowski, w imieniu Wójta Gminy Kikół, nagrody wręczył Zastępca Wójta Pani Małgorzata Baranowska, Radna Powiatu Lipnowskiego Pani Małgorzata Rzepczyńska, sołtys sołectwa Grodzeń Pan Jarosław Tarkowski oraz Pan Krzysztof Kiełkowski przewodniczący komisji konkursowej.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie potraw.
 
 

Menu Strony